Aleja Gwiazd Sportu

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W dawnej wiosce, a obecnie dzielnicy Cetniewo, znajduje się Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Latem na tamtejszych obiektach odbywa się Festiwal Sportu, na który zjeżdżają polskie gwiazdy mnóstwa wyczynowych dyscyplin. Na części promenady w 2000 roku powstała Aleja Gwiazd Sportu.

Dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców, corocznie odsłania się wiele mosiężnych gwiazd związanych z wybitnymi sportowcami. Każda gwiazda posiada wygrawerowane nazwisko, imię oraz dyscyplinę. Wśród już ponad 100 gwiazd można spotkać wszystkich najwybitniejszych dawnych i obecnych sportowców, zarówno dyscyplin letnich jak i zimowych. Cetniewski ośrodek jest również organizatorem wielu międzynarodowych imprez sportowych.

Warto dodać, iż przy zejściu na plażę ustawiono popiersie Antoniego Abrahama - pisarza, nazywanego "Królem Kaszubów" propagatora polskości tego regionu i całego Pomorza.

Źródło zdjęcia: https://wladyslawowo.pl/

Mini przewodnik

Jako że we Władysławowie funkcjonuje ośrodek przygotowań dla olimpijczyków, sportowcy są szczególnie hołubieni w tym mieście. Latem organizowany jest Festiwal Sportu, a od 2000 r. kulminacją święta jest uhonorowanie kolejnych zawodników, trenerów i działaczy. Swoje spiżowe gwiazdy w granitowej płycie ma tutaj już ponad 100 mistrzyń i herosów sportowych aren (zdj. użyczone).


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja