Port Rybacki

Port Rybacki we Władysławowie powstał nad pełnym morzem w latach 1936 - 1938. Jest jednym z najważniejszych portów rybackich nad Bałtykiem.

Dwa falochrony: wschodni i zachodni wcinające się głęboko w morze, pełnią również funkcję mola spacerowego dla spragnionych jodu, słońca i spacerów wczasowiczów. Do władysławowskiego portu od maja do października cumują jachty sportowe i żaglowce, które mogą zaopatrzyć się tu w paliwo, prowiant i wodę, dokonać potrzebnych napraw oraz remontów. Latem, port pełni również funkcję bazy dla rejsów wycieczkowych po Morzu Bałtyckim.

Zarządcy przygotowali również Izbę Pamięci Portu - niewielką wystawę, przybliżającą przyjezdnym specyfikę pracy rybaków na morzu oraz rozmaite historyczne ciekawostki. Takie jak np. replika kutra, którym generał Józef Haller miał wybrać się w rejs niedługo po uroczystościach Zaślubin Polski z Morzem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Jeden z najważniejszych, a przy okazji największych portów na całym polskim wybrzeżu. Do Władysławowa zawijają oczywiście nie tylko kutry rybackie. Cumują tu też innego rodzaju jednostki (szczególnie dużo od maja do października), w tym prywatne jachty czy statki wycieczkowe. Długie falochrony przy wejściu do portu są doskonałe do rekreacyjnego spaceru.

Port Rybacki warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Komentarze (0)
Dodaj komentarz