Ścieżki przyrodnicze

Półwysep Helski jest zdecydowanie unikalnym miejscem na mapie Polski. Uwagę przyciąga jednak nie tylko jego intrygujący kształt, lecz także wspaniałe walory przyrodnicze i krajobrazowe, jakimi dysponuje. Całość obszaru półwyspu została w 1978 roku objęta szczególną ochroną Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość jurackich krajobrazów, we wszystkich trzech miejscowościach gminy Jastarnia wyróżniono miejsca o szczególnych walorach naturalnych, tworząc edukacyjno-rekreracyjne ścieżki przyrodnicze. Każda z nich jest dokładnie oznakowana i opisana, zaspokajając jednocześnie ciekawość turystów.

Niestety ścieżki nie zawsze dostępne są dla rowerów, ale bez problemu jednośladami można do nich dojechać:

Ścieżki przyrodnicze w Gminie Jastarnia:

  • w Juracie - ŻYZNE LASY Z ORLICĄ - Długość ok. 300 m , 2 wyznaczone i opisane stanowiska. Trasa wzdłuż niebieskiego szlaku jest dostępna dla rowerzystów, natomiast na reszcie ścieżki, do stanowiska nr 1, obowiązuje wyłącznie ruch pieszy. Podziwiać tu można najlepiej zachowany fragment pomorskiego lasu brzozowo-dębowego oraz Orlice - najpiękniejsze i największe paprocie.


  • w Kuźnicy - UROCZYSKO KAŻA i GÓRA LIBEK - Długość 2,6km. Trasa ta jest przede wszystkim piesza lub w wersji ekstremalnej do przejechania rowerem i biegnie niebieskim szlakiem turystycznym. Największą atrakcją na niej jest Góra Libek - najwyższa wydma piaszczysta na tym terenie, o wysokości 12,5 m n.p.m.

  • w Jastarni - TORFOWE KŁYLE oraz stanowisko obserwacji ptaków wodnych w porcie - Długość 1,9 km, 3 wyznaczone i opisane stanowiska: WIEŻA WIDOKOWA (szuwary) - BRZEG ZATOKI PUCKIEJ - LAS DĘBOWY (dąbrówka). Droga do Wieży Widokowej jest utwardzona i mogą poruszać się po niej rowerzyści. Pozostała część trasy jest trudna i wyłącznie do ruchu pieszego.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz