Tramwaj wodny

Niewątpliwą atrakcją Gdańska i Sopotu są kursujące między tymi miastami tramwaje wodne. Realizują one także połączenia Gdańsk - Hel i z powrotem oraz Sopot-Hel i z powrotem. Między Gdańskiem a Sopotem kursuje również komfortowy katamaran.

Z Gdyni tramwajem wodnym można wybrać się do Helu i Jastarni. Tramwaj kursuje od maja do połowy września. Przystanek znajduje się w Gdyni za „Darem Pomorza”. Rejs do Helu trwa 1 h, do Jastarni 75 min.

Do Helu, od końca czerwca do końca sierpnia pływają z Gdyni i wodoloty. Rejs wodolotem w jedną stronę zajmuje zaledwie 30 min. Przejażdżki po Zatoce Gdańskiej i Puckiej, m.in. do Helu i Jastarni urządza również gdyńska Licencjonowana Szkoła Żeglarstwa Junga (al. Jana Pawła II 9).

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ciekawa alternatywa dla rejsów klasycznymi statkami. Podróż takim środkiem lokomocji gwarantuje pełen komfort, spokój, niezapomniane wrażenia i maksymalne bezpieczeństwo. Trójmiejskie tramwaje wodne realizują szereg różnych kursów. Głównie między Gdynią, Gdańskiem i Sopotem oraz do miejscowości Półwyspu Helskiego - Jastarni i Helu. Dłuższy rejs trwa 60-75 min.

Komentarze (1)
Pavel Novák 30.06.2018 18:08

Den dobry, jezdí Tramwaj wodny do miasta Rewa? Před rokem jsem čekal na stanici 2 hodiny a nic nepřijelo!

Dodaj komentarz