Poradnik na wesoło - początki na łyżwach.

Widząc zimę, czujesz już te piękne chwile, kiedy będziesz przecinać lód niczym zawodowiec? Świetna wizja - ale co zrobić, gdy piruety kręcisz tylko w głowie, a na żywo częściej całujesz lód? Sprawdź nasze porady, jak szybko stać się mistrzem lodowiska!

  1. Ochraniacze. Nauka może i jest przyjemna, ale poobijane kolana i łokcie już niekoniecznie. Jeśli nie chcesz po powrocie z lodowiska bandażować się niczym mumia do pochówku, zainwestuj w ochraniacze. Możesz je schować pod ubranie - nikt nie zauważy.
  2. Nie szpanuj. Początki jazdy zawsze są pokraczne. Jeśli ubzdurasz sobie, że dasz radę wykręcić piruet - będziesz tańczyć jak starsze panie na oblodzonym chodniku.
  3. Uważaj na innych. To, że Twoje umiejętności są na poziomie żyrafy w łyżwach, nie daje Ci pozwolenia na wpadanie na każdego w okolicy. Od tego są bandy, byś w nie uderzał.
  4. Patrz pod nogi. Pierwsze kilka wypadów na łyżwy nie nadają się na podryw - jeśli zapatrzysz się na piękną sąsiadkę z naprzeciwka, przestaniesz skupiać się na własnych nogach. W skutek tego będziesz tańczyć breakdance na lodzie, a po takim przedstawieniu nie masz wielkich szans na skuteczne manewry w tym rejonie, żołnierzu.
  5. Nie wzoruj się. Ci, którzy jeżdżą o wiele dłużej, robią rzeczy które wyglądają na łatwe. Nic bardziej mylnego - spróbuj powtórzyć przeplatankę, a przez tydzień będziesz siedzieć na trzech poduszkach. Dopiero gdy Twoja jazda będzie na takim poziomie, że dasz radę utrzymać się bez barierek, a jazda nie będzie polegać na wstawaniu z lodu - warto próbować. W innym wypadku szkoda Twojej kości ogonowej.

Korzystając z tych kilku zasad, powinieneś przeżyć w miarę bezboleśnie pierwsze kilka jazd. Radzimy również zacząć naukę na urlopie. O wiele lepiej znosi się ból kości ogonowej, jeśli ma się świadomość że wstanie się rano w pięknym pokoju, w świetnym pensjonacie, nie idąc do pracy. No chyba że lubisz chodzić do pracy obolały… :)

Jeśli już jesteś gotowy do rozpoczęcia łyżwiarskiej przygody, zabierz ochraniacze, bandaże oraz bagaże - i wybierz najlepsze miejsce do spędzenia najbardziej aktywnego urlopu swojego życia!

Dodano: 2014-12-04
Komentarze (0)
Dodaj komentarz