Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Juracie

Weekend nad morzem w Juracie - pomysł przede wszystkim, ale nie tylko na lato. Na Helu, gdzie leży kojarzony z prezydencką willą ośrodek, na sporą część spośród “wakacyjnych” atrakcji można liczyć również wczesną wiosną, późną jesienią, a w niektórych przypadkach także zimą. Nadmorska miejscowość przykryta białą, śniegową kołderką prezentuje się niezwykle malowniczo.

Głównym atutem takiego wyjazdu na weekend do Juraty nad morze w 2016r. powinny być cisza i spokój. Uliczki miasteczka, które w szczycie sezonu szczelnie zapełnione wczasowiczami i najróżniejszymi straganami, stają się wtedy zaskakująco przestronne, zamiast gwaru górę bierze kameralna atmosfera. Spacer po głównym deptaku czy południowym molo z małą przystanią żeglarską nabiera innego, bardziej intymnego wymiaru. I łatwiej zrobić sobie zdjęcie z Wojciechem Kossakiem czy samą boginią Bałtyku Juratą. Mowa oczywiście o pomnikach.

Weekend nad morzem

Przez cały rok działa większość lokalnych muzeów, co czyni z weekendu nad morzem w Juracie swego rodzaju połączenie przyjemnego z pożytecznym. Najciekawsze w okolicy znajdują się na terenie gminy Hel - fortyfikacje z czasów IIWŚ przystosowane do roli Muzeum Obrony wybrzeża oraz zabytkowy kościół z czasów średniowiecza, gdzie mieści się intrygujące Muzeum Rybołówstwa. Tą samą tematykę poruszają także mniejsze placówki, jak Chata Rybacka oraz Muzeum Rybackie Pod Strzechą - obie znajdują się na terenie Jastarni “właściwej”.

W poszukiwaniu niecodziennych rozrywek na weekend nad morzem w Juracie można rozważyć krótką wycieczkę do Władysławowa. Tam wieloma atrakcjami kusi tematyczny Ocean Park, tam można poznać sekrety iście magicznych iluzji, tam mieści się świetny tor kartingowy, tam też regularnie rozbudowuje się spore wesołe miasteczko. Oczywiście nie wszystko jest dostępne w środku zimy tak jak baseny i aquaparki, ale z całą pewnością urozmaicą pobyt np. w kwietniu czy październiku.

Weekend w górach

A skoro już była mowa o basenach, to weekend nad morzem w Juracie zawsze będzie znakomitą okazją, by w nadmorskim klimacie popracować nad formą fizyczną. Na samej plaży można uprawiać wiele różnych sportów, od pływania i biegania począwszy, na siatkówce i skuterach wodnych skończywszy. Ci, których fascynują ekstremalne dyscypliny na wodzie (kitesurfing, windsurfing) nie mogli trafić lepiej - charakterystyka Zatoki Puckiej czyni z niej perfekcyjny akwen do nauki, a wiele szkółek ma swoje bazy w pobliskich Chałupach.

Na aktywnych w trakcie weekendu w Juracie czeka jeszcze więcej możliwości. Warto udać się do portu w południowej części Jastarni i popytać o możliwość zorganizowania wędkarskiego rejsu na pełne morze. W sezonie 2016 sporą popularnością cieszył się także tutejszy parki linowy “Ju-huu!!!”. Warto też wspomnieć o ścieżkach przyrodniczych, które w przystępny sposób prezentują najważniejsze walory naturalne regionu - da się je poznać w trakcie rowerowej przejażdżki.

Weekend nad morzem w Juracie, przy odpowiednim wykorzystaniu dostępnych w miasteczku i otaczających je kurortach atrakcji turystycznych, zapewni intensywne i niezapomniane wrażenia oraz doskonałe warunki do nabrania sił przed przyszłymi wyzwaniami.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy