Za co kochamy Juratę?

Myśląc o wakacjach nad morzem na pewno przejdzie nam przez myśl Jurata. Wpisując w internecie frazę “wczasy nad morzem” również natkniemy się na wzmiankę o tym miejscu. Jurata to osada nadmorska, dawniej część miasta Jastarnia. Jest bardzo popularna wśród turystów i to od lat. Przecież to właśnie do Juraty Kossakowski udawał się na urlop. Miejsce te odwiedzały również od lat 30 polskie społeczne elity finansowe, intelektualne i artystyczne. Do teraz wiele osób jeździ tam aby wypocząć. Dlaczego tak kochamy Juratę?

Jurata jest miejscem przyjaznym każdemu. Jest tu raczej spokojnie, plaża jest czysta, z pięknym, prawie białym piaskiem i mimo, że niezbyt szeroka i ma tylko 100 metrów długości, jest strzeżona przez ratowników. Dodatkowym atutem jest to, że morze długo jest płytkie toteż dla dzieci zejście do wody jest idealne. Ukryta pośród roślinności sprawia, że możemy poczuć się jak na bezludnej wyspie.

Nikt nie będzie się na pewno Nudził w Juracie. Oprócz plażowania osada ma do zaproponowania sporo naprawdę ciekawych atrakcji. Na miejscu oraz w okolicy, bowiem przez Juratę przebiega linia kolejowa łącząca Hel z Gdynią. Łatwo jest więc wsiąść w pociąg i po prostu pojechać na imprezę lub do muzeum czy fokarium. Jeśli mamy ochotę na zobaczenie tylko atrakcji z Juraty to czeka na nas na przykład Bałtykarium gdzie możemy podziwiać podwodny świat oraz obejrzeć terraria z gadami, jaszczurkami, wężami, żółwiami oraz pająki i skorpiony. W miasteczku możemy również udać się do parku linowego, szczególnie polecanego jeśli gościmy tu z dziećmi.

Jurata leży nie tylko nad Bałtykiem, ale również jest z jednej strony otoczona Zatoką Pucką co na pewno jest jej niewątpliwym atutem, z jednej strony otwarte morze a z drugiej zatoka, piękna sprawa.

Imprezowicze mogą w Juracie zaszaleć na dyskotece, jest ich tu kilka i mogą się poszczycić wyborowymi imprezami. W końcu do Juraty udają się na urlop nie tylko rodziny z dziećmi i osoby starsze, młodzież także chętnie tu przyjeżdża.

Mnogość kawiarni, eleganckich restauracji i sielskich knajpek zachęca turystów do zjedzenia wspaniałego posiłek. Tym bardziej, że kuchnia w każdym z lokali jest bardzo różnorodna. Czy najdzie nas ochota na tradycyjną, morską smażoną rybę czy mamy chęć na bardziej wyszukany posiłek Jurackie gastronomie są przygotowane na każdą ewentualność. 

Zarezerwować nocleg w Juracie można naprawdę w wielu miejscach. Luksusowe hotele, pensjonaty, domki letniskowe, apartamenty… Baza noclegowa jest bardzo bogata w oferty dla każdego. na pewno będziemy zadowoleni z wakacji w tym miejscu.

Nie od dziś wiadomo, że Juratę się po prostu kocha. Za to co zostało wymienione w artykule oraz o wiele więcej. Przyjeżdża tu do dziś ogromna ilość osób w różnym wieku. Kto z Was jeszcze się w Juracie nie pojawił niech nie zwleka i szybciutko nadrabia zaległości. Jurata czeka i zaprasza.

Dodano: 2019-09-10 09:40:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz